Buna ziua!!! Unde se gaseste Rivotril? Am sunat la toate farmaciile din tara.?

Anxietate

Postata de Nicoleta cu 10 luni in urma.

Am pe cineva cu epilepsie care a urmat tratament cu Rivotril de 2 mg, de mai multi ani. Am inteles ca nu ar avea inlocuitor .
Problema este ca am sunat peste tot in tara. Am sunat pana si in Bulgaria pt ca am inteles ca acolo l-ar avea, si mi s-a spus ca nu il au si sa incerc la alta farmacie.
Se mai confrunta cineva cu aceasta problema? Stie cineva ce este de facut? Stiu ca se dau in regim special aceste pastile si imi e teama ca nu e asa simplu de obtinut din alta tara..
Multumesc, zi buna !!!

Raspunsuri (4)

Mirare

acum 9 luni

Pute-ți merge in altă țară sau chiar la granița cu Ungaria; pe baza rețetei se eliberează. Sau din Republica Moldova. Poate aveți cunoștințe cărora să le trimite-ți rețeta în altă țară.
Iar în ultimul caz se poate trimite și la Guvernul României; este un atebtat la viețile noastre. O încălcare flagrabtă a Constituției si de ce nu onor dl ministru al sănătații poate răspunde judiciar pentru haosul din sănătate.
Seara buna.

Ale22

acum 9 luni

Buna seara!
Îmi puteți spune va rog la care farmacii se regăsește în Republica Moldova?
Mulțumesc!

mihaildorian

acum 7 luni

Cred ca ati gasit intr-e timp dar se gaseste la farmacia Tei si costa 9,15 lei. Se da doar cu reteta in farmacie.