Bogdan

Anxietate

Postata de Oskar cu 9 ani in urma.

Iau de 1 luna si ceva carbamazepina de 200,pt o boala ce nu om am.Am inceput sa am insomnii,vise "reale",halucinatii(mai ales auditive),si am stari de panica/anxietate.Am impresia ca sunt drogat aiurea si ca ma vor ucide mai repede.Acu-s intr-o stare post-depresiva.Nu stiu ce sa fac.As renunta dracului la ele,in schimb mama mea ma obliga sa le iau,are impresia ca am o boala letala,iar medicii,in urma evidenta ale analizelor cu rezultat negativ,parca is retardati.De la un simplu accident am fost diagnosticat cu epilepsie,fapt nedovedit in EEG.Oare o fi paranoia?
Mai vreau sa precizez,ca inainte de medicamentatie,ma simteam foarte bine,fara aceste stari.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Buna seara. Nu dai suficiente detalii, din pacate. Daca doresti, imi poti scrie la adresa de mail [email protected]. Toate bune!