atacuri de panica

Anxietate

Postata de Bună în februarie 27 am avut ciclu și în martie nu acum în 2 aprilie mia venit ce se pote întapla cu 10 ani in urma.

ce sa ma fac? am 50 ani sint femeie, acum vreo 10 ani m-am confruntat cu anxietate generalizata, atacuri de panica severe, etc. tratamentul a fost subtire, xanax si inca ceva nu mai stiu, mi-am revenit, caam vreo 3 ani nu am mai avut probleme dar acum vad ca reaparut boala, asa pur si simplu, nu stiu cei asta, nici nu mam gindit ca mai apare, niste reactii si simptome de ma face praf si au aparut noi simptome, emotii de bucurie si de tristete, care se manifesta f urit, daca vati confrunta cineva/ sami spuna si mie multumesc!

Raspunsuri (5)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai si dumneavoastra nu va da-ti seama care sunt cauzele acestor stari?
Totul are o cauza si trebuie sa va ganditi care sunt acestea in cazul dumnevoastra.La psiholog puteti sa va duceti, v-ar ajuta sa va da-ti seama de anumite lucruri care va cauzeaza aceste stari, dar tot dumneavoastra va trebui sa va rezolvati problemele.
Stati si ganditi-va ce lucruri sau evenimente din viata v-au adus aici si asa veti sti cum sa le combateti.

Bună în februarie 27 am avut ciclu și în martie nu acum în 2 aprilie mia venit ce se pote întapla

acum 10 ani

cred ca pe undeva aveti dreptate,o cauza este intradevar si una care ma macina, (ele sint mai multe dar mai simple) e cam greu de combatut situatia repectiva dar se poate. multumesc ptr sfat o sa tin cont de el

Alina

acum 10 ani

S-ar putea sa fie tulburari legate de intrarea la menopauza.

marrydarie

acum 10 ani

si eu cred ca ar putea fi de la menopauza,,,,,

abc Marin

acum 10 ani

Mergi la Biserică și te spovedește , urmează sfatul Preotului și va fi bine , spun din experiență nu din auzite , sănătate și Doamne Ajută !