atacuri de panica

Anxietate

Postata de Bună în februarie 27 am avut ciclu și în martie nu acum în 2 aprilie mia venit ce se pote întapla cu 10 ani in urma.

ce sa ma fac? am 50 ani sint femeie, acum vreo 10 ani m-am confruntat cu anxietate generalizata, atacuri de panica severe, etc. tratamentul a fost subtire, xanax si inca ceva nu mai stiu, mi-am revenit, caam vreo 3 ani nu am mai avut probleme dar acum vad ca reaparut boala, asa pur si simplu, nu stiu cei asta, nici nu mam gindit ca mai apare, niste reactii si simptome de ma face praf si au aparut noi simptome, emotii de bucurie si de tristete, care se manifesta f urit, daca vati confrunta cineva/ sami spuna si mie multumesc!

Raspunsuri (1)

Iacobescu Elena

acum 10 ani

Am ACESTE PROBLEME DE 5 ANI.MA CONTROLEZ F. GREU IAU TRATAMENT ,AM MERS SI LA PSIHOLOG ,DAR NU POT SA MUNCESC. VREEAU SA VA SPUN CA TOTUL DEPINDE DE AUTOCONTROL,SI CA ACESTE STARI APAR SI DISPAR,DAR AM INCEPUT SA IMI PIERD SPERANTA.AM55 DE ANI SI VA SFATUIESC SA APELATI LA UN PSIHIATRU XANAX AM LUAT SI EU DAR PE TERMEN LUNG NU MAI FACE NIMIC. VA INTELEG CA DE LA BOLNAV LA BOLNAV SI VA DORESC INSANATOSIRE GRABNICA.