Atacuri de panica.distonie

Anxietate

Postata de ionift cu 11 ani in urma.

Buna ziua.de 4 saptamani nu mai sunt om..am atacuri de panica si posibil distonie neurovegetativa(analizele de la endocrinologie au iesit normale si am diagnostic preliminar spasmofilie)

m facut inca un ekg..am facut si ecocardiograma...nimic...n-a iesit nimic...insa desi nu mi-a gasit nimic am trecut la un nou nivel al atacuriilor de panica...ieri seara am avut o senzatie de gheara in piept(a tinut vreo 1 min max)..am extrasistole aproape zilnic(si mai ales cand ma sperii...acum 2 min am citit pe un site despre o prezentatoare tv care a murit de infarct la 32 de ani si am avut o extrasistola-mentionez de asemenea ca azi dimineata am facut analize de sange)..

intrebarea mea este:

exista afectiuni ale inimii care ies doar pe EKG de efort si/sau Holter (si nu ies pe ekg normal si ecocardiograma)?si ma refer la afectiuni mai grave..

iar azi a fost iar un cosmar...extrasistole peste extrasistole..

Raspunsuri (1)

Claudia

acum 11 ani

Unele stari de atacuri de panica de cele mai multe ori vin pe un fond de teama si nesiguranta dar si pe fondul unei intoxicatii a corpului. Daca doriti sa comunicam mai detaliat despre problema dv in eventualitatea ca va pot ajuta va rog si imi scrieti pe adresa de e-mail [email protected] sau sa ma sunati la nr de tel 0747603579 sau sa veniti la cabinet (in Bucuresti).