Atacul de panica

Anxietate

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Stiu cum este , cunosc sentimentul am 24 de ani acum si sufar de aceasta "boala" de la 16 ani mi-a cam facut viata dificila ..mi-a distrus copilaria .. acum tineretzea .. tratament nu am urmat nimic medicamentos , ca te face o leguma am suportat cum am putut in toti anii acestia este foarte greu nu doresc asa ceva nici la dushmanul meu , care nu stiu poate ca rad .. dar habar nu au prin ce trecem si cum este atunci cand ai o senzatie ca nu mai poti respira ... atunci " cand ti-e lumea mai draga" Nu stiu dar unde ma simt eu in sigurantza si-mi trece mai repede cand am un atac .. este masina suau acasa si ma linistesc imediat.. acum s-a acutizat ma simt foarte slabit .. si va spun ceva din experientza stai cat mai mult la aer liber afara .. nu va izolati ca va faceti mai mult rau id meu de mess este Bidi_centa daca cineva are o informatie despre asa ceva .. si un sfat mai bun. Sanatate maxima!

Raspunsuri (2)

Adelina3392451

acum 16 ani

este ciudat ca la varsta ta ai asemenea probleme.Nu ai o gasca de prieteni cu care sa te intalnesti, sa va plimbati,sa mergeti la o discoteca, sa va distrati, sa vorbiti pe net? un iubit/o iubita?daca as mai avea varsta ta cred ca nu as avea timp nici sa dorm dar sa ma mai gandesc la moarte. Incearca sa fii mai receptiv/a, sa-ti faci noi prieteni sa iesi din rutina de zi cu zi.Aceste simptome le are mama mea care ARE 50 ANI,depresie aparuta in urma decesului tatalui meu, merge la doctor cel putin o data la 2 saptamani ca isi inchipuie ca are tot felul de boli.Sfatul meu traieste-ti viata din plin

daniela937

acum 16 ani

Crede-ma am o multime de prieteni .. dar este foarte inprevizibil .. pur si simplu ma i-a dintr-o data .. razand , glumind .. pur si simplu se intampla .. sunt comunicativ .. receptiv .. dar uite ca-mi complica viata .. sincer nu am luat nici un fel de medicamentatia .. de cand am flat ca este pe fond psihic