Atacul de panica si tulburarile cauzate de panica

Anxietate

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Am aceste stari de neliniste de 1an jumate ,pana acuma o luna ce am consultat un psihiatru am tot umblat pe la 10 de medici care imi spuneau ca nu am nimik la inima,intro saptamana chiar nu mam putut ridica de loc din pat,simteam ca ma dor toate ca mie rau,ca nu pot sa respir,imi venea sa vomit,ma apasa ceva pe piept si dupa ce am fost la la psihiatru mia dat un tratament cu frontin si mentat si mam simtit mai bine,dar in continuare am ramas cu dureri in partea cu inima,oare este tot de la panica?

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am aceste stari de neliniste de 1an jumate ,pana acuma o luna ce am consultat un psihiatru am tot umblat pe la 10 de medici care imi spuneau ca nu am nimik la inima,intro saptamana chiar nu mam putut ridica de loc din pat,simteam ca ma dor toate ca mie rau,ca nu pot sa respir,imi venea sa vomit,ma apasa ceva pe piept si dupa ce am fost la la psihiatru mia dat un tratament cu frontin si mentat si mam simtit mai bine,dar in continuare am ramas cu dureri in partea cu inima,oare este tot de la panica?

Dorin

acum 10 luni

Tiroida trebuie verificată. Aceste stări pot apărea din cauza unei disfuncții ale tiroidei.Asa am pățit eu.

cristina844

acum o luna

Da, am trecut prin asta, pana cand al treilea medic psihiatru mi a prescris un tratament care si a facut efectul. Nu ieseam singura din casa. Dupa o luna de tratament, am mers singura cu masina in alta localitate, la peste 100 km fara probleme.