Atac de panica!

Anxietate Atac de panica

Postata de MembruMobileApp150330210428262 cu 6 ani in urma.

Acum 2 luni tatal meu a decedat.De atunci am inceput sa am griji,sperieturi,frica ca as avea o boala sau ceva de genul.La plamani am facut control si totul este in regula.Sunt sportiv.Pana sa se intample cu tata,nu am avut nici o problema. Adica simt ca respir greu,trebuie sa casc cateodata,dar daca nu ma gandesc nu se intampla aceste stari.Am varsta de 17 ani. Va multumesc pentru ajutor!

Raspunsuri (1)

DR AGATHA VASAI

acum 6 ani

In cazul tau iti recomand sa consulti cu un medic de medicina alternativa (homeopatie, acupunctura), si daca esti dispus sa vorbesti si cu un psiholog. Ceea ce descrii tu nu sunt atacuri de panica. Esti afectat de moartea tatalui tau, este un lucru firesc . Cu siguranta vei depasi acest moment.