Atac de panica?

Anxietate

Postata de sandra06 cu 11 ani in urma.

Am o problema care imi afecteaza destul de mult viata.Fac destul de des atacuri de panica mai ales cand merg la facultate, nici nu apuc sa intru in facultate ca ma ia cu palpitatii, tremur si ameteli si merg acasa de frica sa nu mi se intample ceva dar acel ceva nu se intampla.Imi este foarte frica deoarece nu vreau sa renunt la facultate datorita acestori temeri.Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa discutati cu un psiholog pentru a va ajuta sa depasiti aceste stari.