atac de panica sau o simpla raceala?

Anxietate

Postata de MembruMobileApp150330210426133 cu 8 ani in urma.

Buna seara. De cateva zile sufar de depresie si anxietate, am ganduri obsesive si uneori atacuri de panica. In dimineata de ieri m-am trezit brusc din somn, pe la ora 11:00. Cu respiratia ingreunata si cu senzatia de nod in gat si dureri de coaste sau muschi...ca o presiune pusa pe ele. Nu stiu ce sa cred acum, chestia e ca ieri s-a schimbat vremea brusc fata de celelalte zile cum m-am obisnuit, si am dormit in continuare cu geamurile deschise. Credeti ca este vorba de "curentul" care m-ar fi tras pe timpul noptii? A doua intrebare pe care mi-am pus-o, este sa nu se fii intamplat asta din cauza anxietatii, sa nu fii aparut un atacvde panica in timpul somnului. Iar ultima posibilitate la care m-am gandit, este faptul ca eu dorm pe burta, iar patul este putin mai tare...Nu stiu ce sa mai cred, nu mai vreau sa trec prin asa ceva. Va rog, daca puteti sa-mi spuneti si mie care ar fi cauza. Multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

alina

acum 8 ani

buna Mihai! eu supar de anxietate de 3 ani....nodul in gat este simtomul anxietatii dar se poate sa fii si racit,poate d''aia te dor muschii,cel mai bine e sa-ti faci un control..multa sanatate

alina

acum 8 ani

buna Mihai! eu sufar de anxietate de 3 ani....nodul in gat este simptomul anxietatii dar se poate sa fii si racit,poate d''aia te dor muschii,cel mai bine e sa-ti faci un control..multa sanatate

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 8 ani

Noul an să vă aducă speranţă, sănătate şi fericire!
La mulţi ani!

Psihoterapeut: Gabriel Pȋrvan
E-mail: [email protected]
Telefon: 0764.443.184
Website:www.psihoutil.ro