as vrea sa tiu ce am?

Anxietate

Postata de mocanugabriela cu 12 ani in urma.

Am facut pana acum 2 crize diferite am fost la neurolog mi-a zis ca am doar creierul putin deprimat .Asta era prin martie .acum cateva saptamani am facut iar.As vrea sa stiu daca am ceva.Criza a IIa sa manifestat in felul urmator nu puteam sa respir normal respiram greu senzatie de lesin voma transpiratii frisoane nu aveam nici un control asupra membrelor si mi se contractau muschii fetei eram alba la fata si aveam cearcane mari in acelasi moment aveam impresia ca ma scap pe mine .Prima criza am lesinat cu ochii deschisi dar mi-am pierdut constiinta tremuram si m-am urinat in momentul in care am lesinat .credeti ca as putea avea vre-o boala sau care e cauza crizelor?

Raspunsuri (3)

Psih. Marcu Ioana-Corina

acum 12 ani

Stimata doamna,

Din descrierea situatiei dvs. inteleg ca suferiti de anunite simptome ce par a indica atacuri de panica. Ar fi bine de stiut daca aceste crize le suferiti in anumite imprejurari speciale sau apar pur si simplu din senin. Oricum ar fi va recomand sa apelati la serviciile unui terapeut care sa va ajute sa intelegeti ceea ce vi se intampla si sa va simtiti mai bine.

Cu respect,
Ioana-Corina Marcu
Consilier Psihologic - copil, adult, cuplu, familie
nr. tel -0754/024.213;
email -ioanacorinamarcu@yahoo. com

mocanugabriela

acum 12 ani

Ambele crize le-am facut pe la 3 noaptea fara motiv m-am trezit sa ma duc la baie

Psih. Marcu Ioana-Corina

acum 12 ani

Un psiholog va poate fi de un real ajutor! Poate fi vorba de o tulburare anxioasa. Va recomand sa apelati la unul!Mult succes!