arketis

Anxietate

Postata de biancadan cu 12 ani in urma.

iau arketis de 6 ani, o tableta pe zi, si nu pot sa renunt la tratament, ar afecta asta o eventuala sarcina?daca da, in ce fel?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Ar putea afecta. Discutati cu medicul psihiatru si ganditi-va de 2 ori inainte de a face un copil in aceasta situatie.

biancadan

acum 12 ani

multumesc, o zi buna

Psihoterapeut Florentina Bocai

acum 12 ani

Bianca,

Pentru ca intrebarea ta apare pe un grup de psihologie iti pot spune ca, imi pare rau, dar un raspuns in acest sens iti poate da un medic psihiatru. Psihologul nu prescrie si nu recomanda medicamente ! Propunerea mea este sa-ti instiintezi medicul de familie sau medicul ginecolog referitor la medicamentele pe care le iei, pentru a gasi impreuna o cale ce nu va afecta sanatatea copilului!

Multa sanatate !