Anxietate?

Anxietate

Postata de Utilizator11562931360 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,de cateva luni am intrat intr o stare de izolare,nu ma mai pot bucura de nimic,cel mai adesea am stări de stres continuu,un blocaj nu am cu cine discuta despre problemele care ma apăsa,am ales sa nu discut cu prietenii deoarece se îndepărtează de tine cand aud de probleme cu psihicul si te catalogheaza gresit cum fac oamenii in ziua de astazi.Nici macar cu familia nu prea vorbesc pentru ca nu prea vad înțelegere din partea lor sau poate asa vad din cauza stării în care ma aflu si am preferat sa va scriu dumneavoastra aici.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/simptomele-si-tratamentul-tulburarilor-de-anxietate_16485

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna seara, iti recomand sa discuti cu parintii, sa spui ce simti, ca ai nevoie sa discuti cu cineva, si sa alegeti impreuna un psihoterapeut. Probabil anxietate.
Toate cele bune!