Anxietate

Postata de melintealina cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Va scriu pt ca sunt disperata.Am 24 de ani si am niste crize care constau in : inclestarea foarte puternica a maxilarului, a mainii drepte si a piciorului stang, o stare de moleseala, dar si de incordare in acelasi timp. Nu pot vorbi normal in acele clipe, deoarece am gura foarte inclestata. simt nevoia sa tin ;limba in afara gurii, si de asta salivez foarte tare. Aceste crize apar o data- de doua ori pe luna si tin in general pana adorm. Ideea e ca nici nu pot adrmi foarte repede ca imi e frica uneori starea de frica aparefara motiv. Nu stiu ce sa ma mai fac. Am aceste crize de vreo 4 ani, si se repta din ce in ce mai des. Am fost la paihiatru si iau tratament, dar nu imi foloseste la nimic. Acum iau anxiar (1/2- seara), cipralex(1/2- seara) si trittico(1/3- seara). De la ce pot fi aceste simptome?Doctorul pishiatru din Galati m-a diagnosticat cu tulburari de anxietate dar imi e frica sa nu fie si altceva. Va rog sa ma ajutati si sa ma contactati la adresa de mail> [email protected]!Va multumesc anticipat Melinte Alina Galati-

Raspunsuri (1)

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Eu zic ca cel mai bine va adresati unui psihoterapeut si incepeti o terapie