Anxietate sau probleme cu inima?

Anxietate

Postata de Andreea123456 cu 8 ani in urma.

Buna seara,am 19 ani si de aproape un an ma confrunt cu anumite simptome care imi dau impresia ca voi face infarct sau atac cerebral.dureri toracice,dureri ale mainilor junghiuri,senzatia de ameteala,ca nu vad bine,capul mi-l simt amortit..Am fost la doctor mi-a spus ca am spasmofilie si mi-a recomandat un echo de cord si carotide in urma caruia doctorita mi-a spus ca nu am nimic la inima desi la Conlcuzie in fisa medicala scrie viteze sistolice crescute,aspect de sindrom hiperchinetic

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua, Andreea! Mergi sa te mai vada un specialist cardiolog. Ai facut echografie cardiaca transesofagiana? Fii sigura ca ai un diagnostic corect de la cardio, apoi adreseaza-te unui psihoterapeut. Succes!