anxietate,atac de panica

Anxietate

Postata de rotar.c.gheorghe cu 11 ani in urma.

este suficient alprazolamul pentru aceasta afectiune,sau trebuie combinat cu inca ceva?
multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa administrati medicamentele conform indicatiilor medicului psihiatru , singurul in masura sa decida schema de tratament.

dorudopp

acum 11 ani

salut
am avut o stare de depresie groaznica. am fost la psihiatru, o doamna doctor extraordinara. daca esti asigurat nu te costa nimic desi are si cabinet privat. mi-a dat sa iau coaxil, 2 pastole pe zi, una dimineata si una seara inainte de masa. dupa 3-4 zile am inceput sa pot dormi si acum dupa 4 luni ma simt perfect. iau in continuare o singuara pastla seara.
inca ceva. mi-am schimbat putin si regimul de viata
-mai mult sport, intalniri cu prietenii, excursii si invatatura multa.
crede-ma-invatatura si sportul te fac bine de orice.
multa sanatate
doru