Anxietate 19 ani

Anxietate

Postata de MembruMobileApp1497532454 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,vreau sa va spun ca viata mi s a schimbat radical din cauza anxietatii sau chiar nu stiu ce se intampla cu mine. Am fumat o data iarba si m am speriat foarte tare si de atunci anxietatea parca evolueaza si mai mult. Faza cu iarba s a intamplat anul trecut prin August si de atunci incep sa renunt la cat mai multe obiceiuri si ma sperii foarte repede de ex simt intepaturi la inima dureri in antebrat dureri prin diferite zone am facut ekg si nu am nimic am incercat sa fac si ct si cand m am urcat pe masa nu am rezistat decat 30 de secunde si m am dat jos din cauza ca imi incepuse inima sa mi bata puternic. Nu mai fumez sau cand mai fumez 2-3 fumuri simt cum ma inteapa inima si ma ia panica cateodata stau pe scaun si incepe sa mi bata inima dintr o data mai puternic. Am avut si stari de derealizare ca si cum nu as gandii limpede,mananc fructe in speranta ca poate o sa ma simt mai bine. Am fost la neurolog si m a trimis la psihiatru si mi a dat serlift pe care nu am vrut sa il iau. Nu mai fac nici sport de frica ca o sa patesc ceva sau fac infarct. Cateodata am si ameteli. Daca ma poate ajuta cineva. Multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/top-21-moduri-de-a-rezolva-tulburarile-de-anxietate-si-stresul_10303

Utilizator11619562964

acum 3 ani

Am fix aceas poveste si nu stiu ce sa fac