Anexietate sau atac de cord?

Anxietate

Postata de Utilizator11589518835 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. Aseara inainte sa ma culc, am avut niste dureri in partea stanga a pieptului,urmate de respiratie rapida,teama, nu puteam sa adorm, iar inima imi batea tare si aveam o senzatie de nod in gat. A durat cam de la 22:30 pana la 00:06. Atunci am vomitat si mi am revenit un pic. Acum simt cao durere mica in partea stanga si am o stare de putina greata. Ce sa fac in acest caz? Ps inainte sa am aceste simptome m au cuprins niste temeri si fricii.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/atac-de-panica-sau-atac-de-cordi-cum-se-face-corect-diferenta_15796