ameteli somnolenta si slabiciune in corp

Anxietate

Postata de alexina cu 11 ani in urma.

din luna noiembrie ma confrunt cu ameteli in sensul ca simt ca am o slabiciune in corp ,ca o sa cad din picioare.nu pot parca nici s aprivesc in departare.imi simt muschii fetei incordati ,nu pot sa-i relaxez. problemele mele au inceput in urma accidentului suferit de sotul meu care acum a ramas o leguma si au culminat cu vestea ca tatal meu are cancer in faza terminala.totul a inceput cu ameteli,atacuri de panica ,frica ca ce se va intampla cu copiii mei mici daca patesc si eu ceva m-a terminat. am luat xanax din initiativa proprie si functineaza.momentan iau 2 doze de 0,25 pe zi si multe vitamine ,tot felul de combinatii de vitamine,dar pana nu iau o pastiluta de xanax nu trece.as vrea sa le inlocuiesc cu ceva naturist .exista asa ceva? problemele din viata mea nu vor disparea prea curand dar am 2 copii mici pentru care vreau sa merg mai departe si s afiu sanatoasa.ce medicament poate avea acelsai efect ca xanax?

Raspunsuri (2)

alexina

acum 11 ani

am uitat sa specific ca mi-am facut toate analizele de sange si au iesit foarte bune.cu toate astea,ametelile mai ales in prima parte a zilei nu-mi dau pace.agitatia si nelinistea interioara,sentimentul ca trebuie mereu sa fac ceva ,hiperactivitate si in acelasi timp oboseala. la psiholog nu-mi permit sa merg ...poate gasesc aici persoane cu aceleasi simptome sa vorbim si s ane descarcam sufletul de ele.

Luci

acum 8 ani

Ai reusit sa treci peste?