am voie sa merg la mare?

Anxietate

Postata de mesac cu 12 ani in urma.

buna ziua!ma numesc cornelia,am 36 de ani sunt supraponderala si sufar de anxietate pt care mi s-a prescris magne b6 si xanax cate o pastiluta de 0,50 mg pe zi,si anafranil de 0,25 mg/zi,plus ca in februarie am facut un puseu de hta de 15/10.am fost atunci la medic am facut eco doppler si ekg,nu a iesit nimic modificat,dar iau metoprolol de 0,50 mg pe zi preventiv a zis.intrebarea mea este daca ma pot duce la mare cateva zile si ce precautii sa iau?bineinteles ca nu voi sta in soare in intervalul de timp 11-17!astept raspuns,cu multumiri,cornelia radoi!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

In principiu soarele nu face bine afectiunilor psihice si celor cardiovasculare, le accentueaza.. Cel mai bine ar fi sa discutati cu medicul dvs, cateva zile s-ar putea sa nu fie problema.

mesac

acum 12 ani

multumesc mult pt.raspuns!o sa ma feresc de soare,oricum soarele face rau oriunde m-as afla!sanatate multa!