Alprazolam nu-si face efectul?

Anxietate Anxietatea de performanta Depresie Tulburare obsesiv-compulsiva
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileAppmaking_bubbles cu 6 ani in urma.

Iau alprazolam de 0.25 impreuna cu seroxat de 4 sapt. Diagnosticul este de tulburare depresiv anxioasa pe langa o tulburare obsesiv compulsiva dar care s-a ameliorat semnificativ de ceva ani. Insa simt ca nu au nici un efect. Am ganduri ca se va intampla ceva rau zilnic.stau cu teama, cu frica, mereu sunt "in alerta". De cateva zile mama mea se simte rau si asta a amplificat tot. Simt ca o iau razna si imu fac tot felul de "filme" in cap. E ceva normal desi iau tratament? Sunt obosita psihic din cauza gandurilor, nici la serviciu nu am mers decand ea se simte rau.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Inseamna ca este timpul sa incepeti psihoterapie cognitiv-comportamentala!