Ajutor?

Anxietate

Postata de Utilizator11584992313 cu un an in urma.

Bună ziua de 3 săptămâni mă confrunt cu anxietate care apare din senin și devine incontrolabilă , de exemplu stau încerc să dorm și apare o senzație de agitație puternică și încep să transpir să respir greu etc, faza este că nu mă pot calma în aceste momente plus menționez că aveam pentru o lungă perioadă de timp un program cu o masă pe zi și acea mâncată haotic , că să mă calmez foloseam triptofan și gaba și după ce mă trezeam eram tot agitat ce pot face să aflu ce am , care e cauza ,?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua , va recomand sa va adresati unui medic internist, sa va faceti analize si sa eliminati cauzele de natura fizica; dacactotul e in ordinw, cautati un psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala. Alegeti acel terapeut in care aveti incredere.
Toate cele bune!