AJUTOR

Anxietate

Postata de meg24 cu 9 ani in urma.

Bună seara. Singură am descoperit că am NEVROZĂ ANXIOASĂ din simptomele pe care le am. Nu mă pot concentra, uneori am dificultate în vorbire nu mă pot exprima coerent, mă bîlbîi. Îmi este teamă să cobor scările dacă sunt un pic mai abrupte sau dacă cobor prima treaptă după aceea sunt ok, prima treaptă e greu pană o cobor, parcă m.i se blocheză piciorul. Am dificultăţi în concentrare, şi asta nu.mi face bine la servici,vreau să fiu atentă şi nu reuşesc. CE SĂ FAC, UNDE SĂ MERG. VĂ MULŢUMESC!

Raspunsuri (3)

yuri boyka

acum 9 ani

pt meg24.stiu pe cineva care te poate ajuta sa scapi de aceste simptome.iti las mailu meu [email protected]

Psih. Cristina Pricop

acum 9 ani

buna seara
puteti merge la un medic psihiatru care sa va prescrie un tratament pentru aceste simptome. o alta varianta, cu efecte pe termen mai lung sunt cateva sedinte de psihoterapie care va ajuta sa intelegeti mai bine de unde vin aceste frici si ce puteti face.

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

buna seara! nu va recomand psihiatru, nici tratament medicamentos - ci psihoterapie. imi puteti scrie, daca doriti sa discutam mai amanuntit, la adresa [email protected]