ajutor

Anxietate

Postata de - de ce - cu 13 ani in urma.

intrebare : in viata sentimentala nu am primit mare ajutor,poate iubesc prea mult din inima si nu vad realitatea, Dar cel mai dureros este cum sa am alta viata sa nu depind de nimeni sa pot sa discut cu oameni sa fiu un alt om , oare asta e sfarsitul vietii

Raspunsuri (2)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Viata este doar una,depinde de noi cum ne-o facem.Propune-ti niste obiective si analizeaza-ti prioritatile.Cine te determina sa depinzi de cineva?!Bucura-te ca iubesti,nu toate persoanele sunt capabile de asemenea sentimente.Selecteaza-ti prieteniile si vezi cu cine poti aborda subiecte comune..Daca totusi crezi ca anumite probleme te depasesc,n-ar fi nici o rusine sa apelezi la un psiholog.Te-ar ajuta foarte mult sa te debarasezi de anumite inhibitii si frustrari,intr-un mod profesional si benefic.Si fii mai pozitiv ca vor veni si zile mai bune!

YMA

acum 13 ani

Nu e sfirsitul vietii.Iubesti o femeie indisponibila,viata e foarte grea,stiu,dar nu poti vorbi de sfirsitul vietii,nu ai voie la 35 de ani.Poate esti dependent de cineva dpdv afectiv,poate ai facut o obsesie pt acea femeie,poate ai facut o minunata depresie.Eu ti-am mai spus ca nu mor caii cind vor ciinii,ca oricit de greu pare,puterea e la tine,in tine,nu te lasa doborit.Cu sentimentele nu e de joaca dar nu toata lumea stie astATrimite-mi adresa de mail,POATE TE POT AJUTA.