Ajutati-ma cu un sfat

Anxietate

Postata de deea.g cu 11 ani in urma.

Aproximativ de o luna de zile ma confrunt cu niste stari ciudate,nu ma odihnesc suficient noptile,am o stare de agitatie care apare seara la culcare uneori si pe parcursul zilei din senin. Aceste stari au inceput oarecum mai demult, cand cumnatul meu a avut ceva probleme cu inima, si dupa aceea a inceput si la mine frica ca as putea avea ceva.Atunci m-am lasat si de fumat si am inceput si o cura de slabire. Eram tot timpul cu mana la semnele vitale, imi luam pulsul permanent. Am incetat sa mai fac acest lucru,dar aceste stari nu imi dau pace din nou.Vreau sa stiu cum pot depasi aceste stari sau cum pot sa-mi infrunt aceasta posibila fobie singura, fara medicamente Am varsta de 30 de ani. VA MULTUMESC ANTICIPAT.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consulati un psiholog care poate sa va ajute in a depasi acest moment.

Liviu

acum 11 ani

deea.g a scris: ".../ VA MULTUMESC ANTICIPAT."

( ! ) ______________________

Ati primit - deja - sfatul solicitat
[ pt. care ati multumit anticipat ]

Raspunsul e unul avizat
[ nu doar prompt... ci adecvat ]

______ ( cum era de asteptat :)

Liviu

acum 11 ani

[ Meditatii terapeutice ] ____

Bate si ti se va deschide
Cere si ti se va da
Cauta si vei gasi
Priveste si vei vedea

Asculta si vei auzi
Mergi si vei inainta
Simte si vei trai
Dă şi vei primi (poate)

_____ [ dr. André MOREAU ]

Liviu

acum 11 ani

:) "Eliberati-va de cunoscut" - acum (si) aici: sfatulmedicului.ro/comunitate/depresia-tristetea-patologica/ce-pot-sa-fac_43538