Agresivitate,Nervi ?

Anxietate

Postata de Utilizator11565963420 cu 4 ani in urma.

Buna va adresez si eu o intrebare .
Am probleme cu agresivitatea sunt femeie si nu e normal sa ma iau la bătaie cu bărbați.
Nu mai suport critici ,stres ..mi se răcesc mâinile si imi amortesc unori într-o anumită poziție.
Nu reusesc sa ma controlez ,tremur si nu imi pasa de consecințe ...
Sar la bătaie, cert oamenii .
Anu trecut am avut depresie am luat depresinal dar nu am simtit nimic de la el .
Va rog recomandări pentru calmante puternice ale emoțiilor.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, aveti nevoie de psihoterapie cognitiv-comportamentala, aveti nevoie sa va cunosteti si sa va intelegeti pentru a va controla constient, nu de medicatie care sa calmeze emotiile!
Reactiile dumneavoastra au niste cauze, si acele cauze trebuie sa le cercetati!
Medicatia doar va ascunde frustrari, care vor creste si rupe bariera care li se pune - si va fi mai rau.