Puls scazut?

Anxietate si stres Boli de inima

Postata de Utilizator11537263611 cu 5 ani in urma.

buna ziua am 23 de ani. sunt sedentar dar mananc sanatos. pana acum ceva timp aveam tensiunea 16 si puls marit 86 . am fost la cardiolog si m au diagnosticat cu amxietate ,ca nu am nimic la inima. medicul de familie mi a spus ca am tulburare de atac de panica. am luat anxiar si prazolex . au trecut cateva luni si acum a inceput inima sa mi bata incet :tensiune 10 si pulsul 60. am batai foartr lentr si puternice .frig,sufocare , ameteli,senzatii de lesin. le aveam si inainte dar acum sunt mult mai puternice abia ce pot sa ma ridic din pat . sa ma duc din nou la un control la inima sua plamani?

Raspunsuri (4)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/cum-se-manifesta-un-atac-de-panica_13127

Utilizator11537263611

acum 5 ani

am fost la medicul de familie si mi am facut un ekg si m a controlat cu stetoscopul si a zis ca nu este nimic in neregula . eu nu inteleg de ce dintr o data am pulsul asa mic

Utilizator11537263611

acum 5 ani

la cabinet la ekg din cauza emotiilor aveam puls 120 tensiune 14 si nu apareau modificari m a si constat cu stetoscopul a zis ca e bine. dar acasa dimineata cajd imi iau temsiunea am puls 60 si tensiune 9/10

membru331504

acum 7 luni

Bună ziua! Ați găsit un răspuns? Exact asta mi se întâmplă și mie în prezent. Înainte aveam o tensiune măricică și pulsul constant 80-85 chiar și în repaus, iar acum, din senin, luând doar extravalerianic, îl am 60... Chiar și la efort e cam mic...