Nosofobia sau Tulburarea de Anxietate legata de sanat?

Anxietate si stres

Postata de tibi1987 cu un an in urma.

Am citit acest articol despre nosofobie si anxietate si ma incadrez cam destul de mult . Intrebarea este cum scap de aceste simptome sau ganduri? Ma duc la urgente si dr nici macar nu se mai streseaza sa ma consulte. Urmez un curs de terapie dar dureaza ft mult - 1 sedinta la 14 zile. Si este si in alta limba .
O referinta catre un terapeut ? Ceva prin telefon ( online)?
Multumesc
Ianculescu _ tiberiu @ yahoo . Com

Raspunsuri (3)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum un an

Bună ziua! Căutați un psiholog/ psihoterapeut care activează online.
Studiile arată că intervențiile la distanță (online) sunt la fel de eficiente precum cele desfășurate la cabinet.

Dacă doriți detalii vă rog să-mi scrieți.

tibi1987

acum un an

Cum sa iau legatura cu tine?

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum un an

Bună ziua! Căutați un psiholog/ psihoterapeut care activează online.
Studiile arată că intervențiile la distanță (online) sunt la fel de eficiente precum cele desfășurate la cabinet.

Dacă doriți detalii vă rog să-mi scrieți.