Atac de panica?

Anxietate si stres

Postata de MembruMobileApp150330210428311 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! În urma cu 2 săptămâni am avut un atac de panica și mi s-a declanșat ceva la stomac, cu diaree apoi constipație, bolboroseli, balonare. Am fost la medicul de familie și i-am descris simptomele, spunandu-mi că e de la stres și mi-a dat spasmomen și ibutin. În principiu stomacul a trecut însă acum parca îmi pulseaza burta și am temperatura 37,5 maxim. Poate fi tot de la stres? Urmează să îmi fac analizele in zilele următoare.

Raspunsuri (1)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 6 ani

Bună ziua! Dacă în urma analizelor medicale nu sunt identificate cauze fiziologice ale simptomelor pe care le aveți, vă recomand să apelați la un psiholog specializat în psihoterapii cognitiv-comportamentale, care reprezintă cea mai eficientă modalitate de intervenție pentru controlul stresului și managementul stărilor emoționale.
Toate bune!