Anxietate?

Anxietate si stres

Postata de MembruMobileApp1520198228 cu 6 ani in urma.

Buna seara , am 51 ani de un an jumate sunt la menopauza si in iulie anul trecut fiica mea a plecat definitiv in Canada de atunci ma confrunt cu probleme de sanatate si am facut zeci de investigati:umar, san, coloana, stomac..au iesit bine..in urma cu doua trei saptamani au inceput niste presiuni occipitale cu bufeuri noaptea mai intense si parca mi se furnica pielea capului si picioarele ,am facut un rmn la care rezultatul a fost ok dar la concluzii era asa:cateva spoturi demielinizate nespecifice" De aici a inceput panica si frica teribila pentru ca peste o luna trebuie sa plec in canada pt 5 luni.Am citit pe net si m.am panicat groaznic , ma sperie SM,am facut programare la neurolog cate m a asigurat ce nu e nici o problema , medicul de familie care are competente neurologice mi.a spus acelasi lucru mi.au dat tratament cu milgamma , gabaran si stres clin...acum m.au apucat parca mancarimile in cap pe fata asa din cand in cand pe la tample, nas , buze si parca am senzatia ca mi.am ars limba si gust de metal in gura..ce sa fac oare??Va multumesc, vreau sa mentionez ca sunt si foarte negativista...

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/top-21-moduri-de-a-rezolva-tulburarile-de-anxietate-si-stresul_10303