an vorbit cu psihiatra ai a zis doar sa nu il mai aiu.dar in afara de anxiar nu este un alt inlocuitor??

Anxietate si stres

Postata de Utilizator11561049620 cu 4 ani in urma.

As vrea doar sa stiu daca este alta cale de iesire.multumesc.penru ca cu anxiar este bine cateva ore,doar atat.

Raspunsuri (1)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 4 ani

Încercați să respectați recomandările medicului. Dacă nu sunteți mulțumit/ă vedeți un alt medic. O a doua opinie este întotdeauna binevenită. De asemenea o dată cu tratamentul medicamentos faceți și psihoterapie. Psihoterapia cognitiv-comportamnetală este recomandată în problemele legate de anxietate.

Numai bine!