Analize?

Antecedente familiale de infarct miocardic

Postata de lavinia-ancuta cu 4 ani in urma.

Buna ziua, mi-a iesit la analizele de sange nr eritrocite 4,4 (val pe buletinul de analize 4,5-5,5) apoi monocitele 9,5(pe buletin de analize val apare 2-8%) apoi PDW 11,3 (valoarea pe buletinul de analize apare 12.0-18%) si HDL colesterol 34 mg/dl
O interpretare daca se poate!
Am 68 ani, cardiac cu 2stenturi puse, medicamente care le iau zilnic sunt :-zenra 10mg dimineata, detralex si rosucard dimineata si la amiaz aspenter de 75
Va mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa discutati cu medicull.