La cavernomul cerebral ce nu ai voie sa faci/sa bei/sa mananci?

Antecedente familiale de boli cerebro-vasculare Boli de colagen vasculare

Postata de GiorgianaDinu cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Tatal meu a fost operat acum ceva ani de cavernom cerebral, in fiecare an trebuie sa mearga la doctor pentru verificare. Mai nou, dupa externare mi-a spus , ca i-ar fi spus doctorul ca are voie sa consume alcool. Ceea ce nu cred. Imi puteti da mai multe detalii. Si ce consecinte vor aparea in urma alcoolului ? As vrea sa i le tiparesc, poate v-a intelege. El are reteta prescrisa de medic specialist Carbamazepina sa le ia 3 pe zi (dimineata, pranz, seara )
Am nevoie de ajutorul dumneavoastra!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tumori-cerebrale/tumorile-cerebrale-la-adulti-tratament-informatii-pentru-pacient_803