Mersul schiopatat la 10 ani ?

Antecedente de tulburari musculo-scheletice

Postata de Utilizator11609057998 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,băiatul meu în vârstă de 10 ani a început sa mearga schiop(pe varf)la piciorul drept.
Am facut investigatii recomandate de ortoped (radiografie bazin,sold si coloana lombar),(RMN) SI (ORTOLEG ).
DIAGNOSTICUL A FOST BOALA LEGG-CALVE PERTHES .
AM TRIMIS LA ALT MEDIC DAR NU A VAZUT NICI O MODIFICARE PE INVESTIGATII.
EL MERGE SCHIOP IN CONTINUARE.
MENTIONEZ CA IN ULTIMUL AM A CRESCUT CCA.15 cm Și vreo 12 kg.
A mai trecut cineva prin aceasta situație?
Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Adelina

acum 2 luni

Buna ziua . trecem printr-o situatie similara . Imi puteti spune medicul care a pus diagnosticul ? Multumesc