Furnicaturi?

Antecedente de tulburari musculo-scheletice Displazia fibromusculara

Postata de Utilizator11531516101 cu 4 ani in urma.

Bună ziua! Am 34 de ani. Am lucrat în cobcstructii timp de sase luni, iar în ultimele trei luni mergeam pe jos câte sase km zilnic. Am revenit în tara și am mai mers doua zile la munca la câmp(deal). După două zile au început sa apară furnicături la nivelul mâinilor(nu degete), partea exterioara a psalmii pana pe antebraț. Dacă apăs la incheietura mâinii (antebraț-palmă) ma doare foarte tare și sus la incheietura dintre antebraț-bicep la fel. La picioare la fel simt pe la a piciorului și urca puțin mai sus pe gamba. Ma dor încheieturile și acolo(spatele genunchiului+călcâiul foarte tare). Îmi amoretesc mai tare piciorul stâng și mana dreapta,cand merg. Când stau jos, pe loc toate furnicături le trec. Ce e de făcut? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190.