Ce aprobare trebuie sa obtin de la C.N.A.S pt Plavix ?

Anomalii congenitale pe creier Reducerea riscului cardiovascular Antecedente familiale de boli cerebro-vasculare Prevenirea bolilor cardiovasculare Insuficienta cerebrovasculara
+2
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1508866826 cu 6 ani in urma.

Tatal meu a suferit un AVC acum 10 ani si se afla sub tratament cu plavix 1 cp, sermion 1cp.enap 1cp respectiv aspenter 1cp , recent medicul de familie refuza sa prescrie Plavix dar nu a explicat cum trebuie sa procedez . Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Utilizator21547646570

acum 5 ani

trebuie sa va duceti la un medic specialist ,care sa va dea scrisoare medicala ,catre medicul de familie! ar trebui reclamat medicul de familie fiindca nu v a spus ce sa faceti,unde sa va duceti!