Durere piept dreapta și spate ,tuse persistenta ?

Angina Embolie pulmonara

Postata de denisa72 cu 2 ani in urma.

In Martie am fost ușor racita și am început sa tușesc spre finalul viroze . De atunci ma confrunt cu aceasta tuse ,pe zi este mai mult seaca dar dimineata când ma trezesc vreo 2 ore tusea este productiva . Am început sa am Durere in piept dreapta și spate .Dimineata când ma trezesc de abia ma pot mișcam datorită dureri.Cand tușesc sau respir tare resimt durerea cel mai tare.Am fost la ORL ,PNEUMOLOGIE ( am făcut 3 radiografii nu se vede nimic ) ,medicul spun ca am astm alergic (ma cam îndoiesc de acest astm,alergie am de 2 ani la ambrozie. Nu mai pot ma obosește fizic și psihic aceasta tuse și durere !!!! Ce pot face ??? Sfaturi ????

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/tusea-persistenta-ce-afectiuni-indica-si-cum-se-trateazai_17360