Ce tratament pot să iau ?

Angina

Postata de Utilizator11698425058 cu 6 luni in urma.

La angina pectorala și atac de panică cu tulburări anxioase

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic pentru a discuta despre simptomele si problemele pe care le intampinati. Un medic ar trebui sa poata examina, diagnostica corect si recomanda un tratament adecvat pentru dumneavoastra, personalizat in functie de nevoile specifice.

Angina pectorala este o afectiune cardiaca care necesita asistenta medicala, in timp ce atacurile de panica cu tulburari anxioase pot necesita o abordare psihoterapeutica si, uneori, medicamente specific destinate acestui tip de tulburari.

Va recomandam sa va programati la un medic cardiolog pentru a trata angina pectorala: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie iar pentru tulburarile anxioase, va recomandam sa va programati la un medic psihiatru: https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/angina-pectorala-poate-fi-prevenita-sau-doar-tratatai_15009
sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/tulburarile-anxioase-terapie-si-sfaturi-utile_3761