Am angina?

Angina

Postata de Utilizator11698425058 cu 5 luni in urma.

Ce pot sa fac la angina pectorala i-au tratament și degeaba am zis sa iau coenzima q10 sau tonerin

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Angina pectorala este o durere sau disconfort in piept cauzata de o reducere temporara a fluxului de sange catre inima. Este o forma de boala cardiaca ischemica si poate necesita tratament medical adecvat.
Coenzima Q10 si tonerinul sunt suplimente alimentare care au fost studiate in legatura cu sanatatea cardiaca, in special in tratamentul insuficientei cardiace. Cu toate acestea, inainte de a lua orice supliment sau tratament, este important sa discutati intotdeauna cu medicul. Acesta poate oferi informatii relevante despre beneficiile si posibilele interactiuni sau efecte secundare ale acestor tratamente, precum si sa va ajute sa le integrati intr-un plan de tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cardiopatia-ischemica-si-Infarctul-miocardic/cardiopatia-ischemica-angina-pectorala-si-infarctul-miocardic_146