Am angina? Pot sa iau kablax?

Angina

Postata de Utilizator11698425058 cu 4 luni in urma.

Am amețeli

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

In cazul in care aveti simptome de angina (durere in piept sau disconfort, dificultati in respiratie sau senzatie de presiune in piept), va sfatuim sa consultati un medic sau sa mergi la un spital cat mai curand posibil pentru evaluare si tratament adecvat.

Medicul va putea sa va faca o evaluare completa si sa va recomande medicamentele potrivite in functie de simptomele dumneavoastra si de istoricul medical.

Va recomandam sa va programati la un medic cardiolog: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/angina-pectorala-clasificare-simptome-si-tratament_16431
sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/primul-ajutor-in-durerea-precordiala-angina-pectorala_1775