Buna ziua am fost operat de mav si anevrism la 3 luni am fct rmn si a aparut leziuni demielinizate ?

Anevrism cerebral

Postata de Utilizator11715866550 cu o luna in urma.

La 3 luni dupa mav operat chirurgical si anevrism cu clip am fct rmn si a aparut 2 imagini punctiforme in hipersemnal t2 fara restrictie a apei leziuni demielimizate nespecifice este ceva grav

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Pare sa fie vorba de leziuni demielinizante, care pot fi determinate de mai multi factori precum infectii, boli autoimune sau ischemie. Aceste leziuni nu sunt intotdeauna semnul unei boli severe, dar pentru a exclude orice posibilitati, ar fi bine sa discutati aceste rezultate cu medicul.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia:www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/ischemie_1333
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/polineuropatia-cronica-inflamatorie_4583
sfatulmedicului.ro/Bolile-aortei-si-ale-arterelor/manifestari-in-cadrul-sindromului-de-ischemie-acuta-periferica-siap_14578