Anestezie generala?

Anestezie

Postata de Anda000 cu 7 luni in urma.

Bună seara
Am fobie de ace și din cauza aceasta medicul dentist mi-a recomandat sa merg la o clinica unde sa pot face anestezie generala pt a îmi rezolva problemele dentare .
Unde găsesc o clinica care se ocupa cu asa ceva ? Și de ce am nevoie pt anestezia generala?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua!

Motivul pentru care medicul stomatolog a recomandat anestezia generala ar putea fi fobia de ace. Anestezia generala este o metoda prin care esti adormit complet si nu simti sau nu esti constient de durere in timpul interventiei stomatologice. Astfel, medicii pot efectua procedurile necesare fara a te supune disconfortului sau fricii legate de ace.

Este important sa discuti in detaliu cu medicul stomatolog si cu anestezistul care va efectua procedura de anestezie generala, pentru a te asigura ca indeplinesti toate criteriile necesare.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/stomatologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Chirurgie-orodentara/anestezia-sedarea-si-analgezia_463

Claudia G.

acum 2 luni

Bună acum am văzut comm asta, am și eu operație la dinți deci mi scoate toți cu anestezie generala , e greu cum sunteți, mie mi frica