Valoare crescuta a numarului de eritrocite. Care ar fi cauza?

Anemie

Postata de MembruMobileAppbeatricee28 cu 6 ani in urma.

Bună seara. Am 18 ani, sex feminin, și în urma analizelor la sânge, am câteva neregularități și anume în privința eritrocitelor: numar de eritrocite 5.56; volumul mediu eritrocitar 72; hemoglobina eritrocitara medie 23.7, largimea distribuției eritrocitare 16.4. În rest, toate analizele sunt bune și încadrate în valorile normale. Abia după Anul Nou pot ajunge la medic și aș dori dacă mă poate informa cineva cauza valorilor anormale pentru că stau cu teamă. Mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.