Din lipsa de vitamine pot sa ma ingras?

Anemie Anemie de deficit nutritional nespecificata Deficiente minerale si vitamine Sarcina
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Anca mihaela cu 5 ani in urma.

Bun grup! Precizez ca sunt mamica unui baietel minunat de 10 luni. Al luat anticonceptionale timp de 4 ani iar in aceasta perioada am acumulat cateva kg. Dupa 6 de la oprire consumului de anticonceptionale am ramas insarcinata. La primul control la ginecolog aveam 6 saptamani de sarcina si mia dat tratament cu magneb6, acid folic,femibion1si progesteron, dupa o saptamana la irmatorul control am salbit 3 kg in timp incepuaem sa ma ingras dar nu mult. In toata sarcina am pus 10 kg iar la nastere(cezariana) am slabit 20kg intrebarea este lipsa de vitamine ma poate ingrasa?

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/cauzele-necunoscute-ale-cresterii-in-greutate_8972