De ce creste sideremia?

Anemie

Postata de Utilizator11583930416 cu 4 ani in urma.

Am o fetita de 3 ani și 10 luni și, în urma analizelor, fierul seric a ieșit 21,47. Valorile maxime normale: 18

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anemiile/deficienta-de-fier-si-consecintele-asupra-organismului_16452