Ce pot sa fac sa am o stare buna?

Anemie Anxietate si stres Depresie

Postata de Utilizator11533254343 cu 5 ani in urma.

Buna! Am 18 ani și de mica mă confrunt cu stări de anxietate și gânduri negre. Mă ddescurajez repede și simt ca nu mai pot sa fac nimic și ca nu sunt în stare de nimic. Am episoade în care simt o puternica euforie și imi fac planuri și sunt cât de cât bine, dar durează puțin după care apare o oboseala pe care nu îmi o pot explica și devin trista.
Menționez ca am fost la neuropsihiatrie și mi a fost dat pentru o luna tratament cu Triapidal una pe zi înainte de culcare dar nu simt ca e o îmbunătățire. Din contra, am probleme cu trezitul dimineața și visez foarte urat .

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara! Iti recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Toate cele bune!