Buna mi-a recomandat dr miligama na injectabil din cauza ca nam pofta de mâncare pot sa ma îngraș ?

Anemie

Postata de Utilizator11729535756 cu 6 zile in urma.

Anemie ametela și stare de oboseala

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 zile

Buna ziua,

Injectiile cu Milgamma pot ajuta in cazul lipsei poftei de mancare, insa acest medicament este mai des prescris pentru deficienta de vitamina B si afectiuni neurologice. Milgamma contine vitaminele B1, B2, B6 si B12 care ajuta la imbunatatirea proceselor metabolice si la sanatatea sistemului nervos.

Insa, nu este un tratament specific pentru cresterea in greutate. Pentru simptomele pe care le ati mentionat - anemie, ameteala si oboseala - este posibil sa fie necesar un consult medical suplimentar pentru a determina cauza si tratamentul adecvat. Este important sa va alimentati corespunzator, sa va hidratati si sa va pastrati un stil de viata sanatos.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Diete-de-ingrasare/alimente-sanatoase-care-va-ajuta-sa-castigati-in-greutate_10086
sfatulmedicului.ro/Diete-de-ingrasare/cum-puteti-lua-in-greutatei_9177

Utilizator11729535756

acum 6 zile

Pot sa ma îngraș de la miligama na injectabil?
Și după câte injecti se vede schimbarea?