HEM 26.6 SI ANTI HELICOBACTER 2.17?

Anemie hemolitica Infectie bacteriana

Postata de Utilizator11566756230 cu 4 ani in urma.

Bună seara. Tocmai am primit rezultatele unor analize de sânge și am mici nelămuriri.. Am HEM (valoare între 27-34) 26.6,deci puțin scăzută, și din câte am dedus, poate fii vorba de lipsa de fier.. Iar Anti Helicobacter (valoare negativa <0,9/valoare pozitiva > 1,1) am 2.17! Deci mult mai mare decât pozitiv! Ce înseamnă asta? Pe interpretarea de analize online îmi arata ca nu este vorba de infecție.. (?)

Raspunsuri (1)

acum 4 ani

Poti cere unui doctor onine sa iti interpreteze analizele! Asa esti siguranta ca au fost interpretate bine si poti cere si niste sfaturi, cauta "doctor online'''' si banuiesc ca are cine sa te ajute.