Din ce motiv apar palpitatiile la inima so respiratia grea?

Anemia asociata cu deficit de vitamina B12 Anemie Boli de inima

Postata de Utilizator11528122231 cu 5 ani in urma.

In urma cu cateva luni am tinut o cura de slabire care a rezultat cu pierderea a 18 kg in 10 saptamani fara efort fixic. Dupa asta am inceput sa mananc normal, iar acum am stari de ameteala foarte puernice insotite de palpitatii la inima si mai tot timpul simt ca nu am suficient aier sa respir. De o saptamana am inceput sa iau vitamina B complex si spirulina dar nici o schimare...
Poate fi lipsa de calciu? Poate fi o afectiune a inimii? Ce analize ar trebui sa fac? Mentionez ca nu pot sa ajung la medic curand deoarece sunt in afara tarii si o sa ajung abia peste 6 saptamani.

Raspunsuri (1)

Utilizator11528122231

acum 5 ani

Am uitat sa mentionez ca in aceasta perioada am luat anticonceptionale Karissa, dar le.am intrerupt in urma cu doua saptamani crezand ca au vreo legatura cu starea mea. Multumesc