Cefort cu paracetamol perfuzabil ?

Anemia asociata cu deficit de fier

Postata de Elena P cu un an in urma.

În urma unei intervenții chirurgicale mi s-a administrat în perfuzie cefort + paracetamol si controloc. Cefortul a fost introdus dupa doua zile ,ca înlocuitor la alt antibiotic pe care farmacia nu îl mai avea.Dupa 15 minute de la administrare am făcut o erupție puternica pe toată fața, pe cap, pe gat în urechi, pe buze,inclusiv ochi roșii care ma înțepau si ustura groaznic.Sa înțeleg ca fac alergie la cefort sau combinația cu paracetamol nu a fost cea mai buna alegere?Dupa recoltare analize mi s-a administrat fier injectabil 2 zile

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Investigatii/teste-alergologice_836